
medyczna terapia światłem led
synergia zdrowia i urody
Fotomedycyna światłem LED Celluma poprawia zdrowie komórek, zmniejszając oznaki starzenia, łagodząc ból i eliminując trądzik. Doskonale sprawdza się w regeneracji skóry po zabiegach medycyny i chirurgii estetycznej. Skraca czas gojenia tkanek i działa wspomagająco w uzyskaniu spektakularnego efektu końcowego.
Zaawansowana technologia CELLUMA zapewnia synergiczne działanie trzech różnych długości fal w leczeniu różnych problemów skórnych i mięśniowych na różnej głębokości. Połączenie światła niebieskiego (465 nm), czerwonego (645 nm) oraz podczerwonego (880 nm) pozwala na szerokie wykorzystanie terapeutyczne. Wystarczy naświetlany obszar poddać 15-30 min fototerapii aby osiągnąć wymarzony efekt. Zabieg jest nieinwazyjny, bezbolesny, nie wymaga czasu rekonwalescencji i można go bezpiecznie stosować na każdy rodzaj skóry.
Certyfikacja medyczna CE oraz amerykańskie FDA są najwyższą gwarancją bezpieczeństwa, skuteczności i niezawodności wszystkich urządzeń z rodziny Celluma.
zastosowanie
Leczenie chorób skóry to proces wieloetapowy i długotrwały, a dermatolodzy są zgodni, że istotną rolę w jego powodzeniu pełni światło. Mowa o świetle LED i impulsach o odpowiedniej mocy, które pozwalają na skierowanie do skóry prawidłowej ilości promieni.
lampa led jest stosowana jako samodzielna metoda w leczeniu dolegliwości skórnych, ale także jako uzupełnienie innych, często inwazyjnych terapii. Zastosowanie światła jest bezbolesne i nie wykazało żadnych efektów ubocznych. Niewidoczne są żadne uszkodzenia tkanek, a pacjenci bezpośrednio po naświetlaniu mogą wrócić do swoich obowiązków.
Wskazania do zabiegu są bardzo szerokie. W zależności od koloru, światło działa w inny sposób i przeznaczone jest do terapii innego problemu.
Światło niebieskie to światło o krótkiej długości fal, co oznacza, że oddziałuje głównie na wierzchnią warstwę skóry. Efekty jego działania są więc widoczne gołym okiem. Ma właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne, hamuje stany zapalne u pacjentów z trądzikiem pospolitym i różowatym. Światło to jest w stanie niszczyć bakterie, nie naruszając przy tym tkanek skóry, dzięki czemu pozostaje w pełni bezpieczne. Minimalizuje trądzik, jednocześnie lecząc go w bardzo krótkim czasie. Ponadto ściąga pory, zapobiega rogowaceniu skóry i zwalcza łupież. Niebieskie promienie zmniejszają opuchliznę i dyskomfort po innych inwazyjncy zabiegach medycyny estetycznej.
Światło czerwone to światło o średniej długości fal, co oznacza, że wnika do warstw skóry właściwej. Lista działań jakie wywołuje jest długa. Przede wszystkim wzmaga aktywność komórek, przyspiesza metabolizm komórkowy i krążenie krwi. Światło czerwone, o najszerszym działaniu, wykazuje skuteczność w przyspieszaniu gojenia ran, oparzeń, regeneracji skóry po innych zabiegach, a także redukcji zmarszczek i hiperpigmentacji. Stosuje się je także przy zabiegach odmładzających, przerostowym zapaleniu błony śluzowej nosa, usuwaniu brodawek oraz w odnowie skóry po zabiegach laserowych i chirurgicznych. Czerwone światło redukuje też widoczność siniaków i obrzęków.
Światło podczerwone to światło o największej długości fal, więc efekty jego działania skupione są w najgłębszych warstwach skóry i w tkankach. Ma silne działanie przeciwbólowe. Pobudzenie zwiększonego przepływu krwi redukuje stany zapalne skóry, stawów i mięśni. Specjaliści stosują podczerwień w przypadkach wymagających zmniejszenia sztywności i przykurczów mięśni.
efekty terapii




_PNG.png)
