top of page
Terapeutyczny-Zabieg-Dyniowy-1100px.jpg

TERAPEUTYCZNY ZABIEG DYNIOWY
Z AHA, BHA, PROBIOTYKAMI I NIACYNAMIDEM


Terapeutyczny Zabieg Dyniowy DermaQuest to program normalizujący przeznaczony dla skór mieszanych, z problemem krostek, grudek, zaskórników oraz dla skór przetłuszczających się i z rozszerzonymi porami. Zabieg oparty jest na naturalnym miąższu z dyni - źródle witamin: C, B1, B2, B6, PP oraz K.
Miąższ zawiera dużą ilość beta-karotenu, który bardzo łatwo penetruje przez naskórek, gdzie ulega przekształceniu do kwasu retinowego – najbardziej aktywnej formy witaminy A, oraz palmitynianu retinylu czyli estrowej formy o działaniu antyoksydacyjnym. Witamina A działa seboregulująco, zmniejszając łojotok, tworzenie się zaskórników i zmian zapalnych, przez co efekt czystej skóry osiągany jest w bardzo krótkim czasie. Zabieg wzbogacony jest o nisko stężone kwasy keratolityczne jak: kwas migdałowy, salicylowy, nordihydrogwajaretowy, które również wykazują właściwości antybakteryjne i sebostatyczne. Innowacyjnym rozwiązaniem jest zastosowanie probiotyków w postaci enzymów proteolitycznych otrzymywanych w procesie organicznego rozkładu dyni. Probiotyki zapobiegają namnażaniu się szkodliwych bakterii, przez co zmniejszają i niwelują ryzyko infekcji oraz problemów skórnych. Dzięki zastosowaniu substancji przeciwzapalnych jak niacynamid, komórki macierzyste z pomarańczy i lilaka pospolitego, skóra po zabiegu jest zmatowiona, rozjaśniona i odpowiednio nawilżona.
W zależności od wskazań, zabieg można łączyć z oczyszczaniem manualnym, peelingiem
kawitacyjnym lub mikrodermabrazją.

WSKAZANIA:
skóra mieszana, łojotokowa, zanieczyszczona
krostki, grudki, zaskórniki
błyszczenie się skóry
rozszerzone pory
tendencja do przebarwień pozapalnych.

REZULTATY:
reguluje pracę gruczołów łojowych
niweluje zmiany ropne, krostki, zaskórniki, obkurcza ujścia gruczołów łojowych
zmniejsza łojotok i tworzenie się ognisk zapalnych
silnie rozjaśnia skórę.

CZĘSTOTLIWOŚĆ:
seria: 8 zabiegów co 14-21 dni (w przypadku łączenia z dodatkową terapią), dwa razy w rok
seria: 8 zabiegów co 7-14 dni (w przypadku zabiegu podstawowego), dwa razy w roku.

UWAGI:
zabieg całoroczny
nie stosować u osób uczulonych na retinol i aspirynę (kwas acetylosalicylowy)
nie należy stosować u osób ze skórą wrażliwą.

 

 

 

 

PEELING DYNIOWY
Z WYCIĄGIEM Z DYNI [40%], AHA [20%], BHA [5%], RETINOLEM [4%] I PROBIOTYKAMI


Peeling Dyniowy to przełomowy peeling enzymatyczno-chemiczny przeznaczony dla skóry problematycznej, z nawracającymi problemami trądzikowymi, łojotokiem, rozszerzonymi porami i przebarwieniami pozapalnymi. Zabieg polecany jest również dla skóry dojrzałej z oznakami
fotostarzenia. 
Niespotykany dotychczas w preparatach wyciąg z dyni został doceniony przez amerykańskich naukowców. Jest bogaty w witaminę C [10%], B1, B2, B6, PP oraz K. Doskonale sprawdza się w terapii wspomagającej leczenie trądziku aktywnego, hiperpigmentacji i starzenia się skóry. Wyciąg z dyni stanowiący 40% receptury, bogaty jest w beta-karoten, czyli prowitaminę A. Nowa procedura zabiegowa wzbogacona jest o koncentrat czystego retinolu w stężeniu 4%. Zarówno retinol jak i beta-karoten w wysokim stężeniu ulegają w skórze przemianom do kwasu retinowego, który działa bezpośrednio na poszczególne komórki w skórze. Reguluje pracę gruczołów łojowych zmniejszając łojotok, tworzenie zaskórników, krost i zmian zapalnych. Aktywna witamina A jest także odpowiedzialna za proliferację nowych włókien kolagenowych i elastynowych, dlatego jest szeroko stosowana w zabiegach pojędrniających. W skład peelingu wchodzi także kwas glikolowy [10%], mlekowy [10%] i salicylowy [5%]. W celu ograniczenia zmian grudkowo-zaskórnikowych oraz przebarwień pozapalnych, zabieg wzmocniony jest przez silne inhibitory tyrozynazy jak kwas azelainowy [10%] oraz kwas kojowy [5%]. Innowacyjnym rozwiązaniem jest zastosowanie probiotyków w postaci enzymów proteolitycznych otrzymywanych w procesie organicznego rozkładu dyni. Probiotyki zapobiegają namnażaniu się szkodliwych bakterii, przez co zmniejszają i niwelują ryzyko powstawania infekcji oraz problemów skórnych. 
Wyjątkowość zabiegu polega na regulowaniu pracy gruczołów łojowych oraz na balansowaniu mikroflory skóry, a nie tylko na efekcie złuszczania naskórka.

WSKAZANIA:
trądzik pospolity aktywny: krostki, zaskórniki, stany zapalne, stany ropne, przebarwienia pozapalne
fotostarzenie się skóry
przebarwienia posłoneczne
skóra przetłuszczająca się z rozszerzonymi ujściami gruczołów łojowych.

REZULTATY:
skóra zaczyna się złuszczać od 2 dnia po zabiegu, złuszczanie umiarkowane trwa max. do 6 dni
reguluje pracę gruczołów łojowych
niweluje zmiany ropne, krosty i zaskórniki, obkurcza ujścia gruczołów łojowych
rozjaśnia skórę i przebarwienia
działa na odmłodzenie skóry poprzez jej silną odbudowę.

CZĘSTOTLIWOŚĆ:
seria: 6 zabiegów co 14-21 dni, dwa razy w roku
po zakończeniu serii przy skórze skłonnej do powstawania zmian zapalnych sugerowane jest wykonywanie zabiegu 1 raz w miesiącu.

UWAGI:
nie stosować u osób uczulonych na retinol i aspirynę (kwas acetylosalicylowy)
peeling dyniowy powoduje efekt „frostingu" tzw. zbielenia naskórka, który świadczy o tym, że należy przerwać reakcję
peeling wykonywany w miesiącach o mniejszym nasłonecznieniu: od września do maja
nie należy stosować u osób ze skórą wrażliwą i cienką.

 


 

 

 

 

 

 

PEPTYDOWY PEELING BIOMIMETYCZNY
Z POCHODNĄ TOKSYNY BOTULINOWEJ [10%] I AHA [40%]

 

Innowacyjny peeling nazywany alternatywą toksyny botulinowej. Pierwsze i niepowtarzalne połączenie alfa-hydroksykwasów z peptydami biomimetrycznymi, daje niesamowitą skuteczność w terapii zwalczania zmarszczek mimicznych. 
Kwas mlekowy [20%] oraz glikolowy [20%] oprócz działania stymulującego i wygładzającego spełniają rolę promotorów przejścia kluczowych substancji aktywnych. Przełomowa formuła peelingu aplikowana jest również na okolicę oczu - pod samą linię dolnych rzęs i na górną powiekę, dając efekt silnego wygładzenia linii i zmarszczek. Dodatkowo receptura zawiera komórki macierzyste z winogron, które są źródłem najsilniejszego wymiatacza wolnych rodników - resweratrolu.
Przełomowym składnikiem peelingu jest neuropeptyd - Argirelina® (INCI: Acetyl Hexapeptide-3) w najwyższym efektywnym stężeniu [10%]. Argirelina® jest skróconą formą toksyny botulinowej i działa na tym samym poziomie co botoks, nie wykazując jednak toksyczności. Wykazuje silne działanie wygładzające zmarszczki mimiczne wywoływane pracą mięśni. Argirelina® hamuje wyrzut katecholamin, które są odpowiedzialne za skurcz mięśni, dając efekt widocznego i natychmiastowego wygładzenia bruzd i zmarszczek. Niezależne badania in vitro wykazały zmniejszenie głębokości zmarszczek średnio o 30%. W celu pojędrnienia skóry w formule zastosowano peptydy stymulujące fibroblasty - Matrixyl™ (INCI: Palmitoyl Pentapeptide-4), Regu AGE® oraz Rigin®.
Ich synergiczne działanie przeciwzmarszczkowe porównywalne jest do działania czystego retinolu. Niezależne badania in vitro potwierdziły wzrost syntezy kolagenu typu I o 212%, kolagenu typu IV 327% i kwasu hialuronowego o 267%. Te spektakularne wyniki badań dają podstawę, aby zaliczyć Matrixyl™ do jednej z najbardziej efektywnych substancji przeciwzmarszczkowych dostępnych na rynku składników kosmetycznych. Nowa formuła zawiera kompleks amfoterycznych aminokwasów oraz technologię liposomów, aby działać w głębszych warstwach skóry.

 

WSKAZANIA:
zmarszczki mimiczne, również wokół oczu
utrata jędrności i elastyczności skóry
zmarszczki grawitacyjne
zmarszczki utrwalone
nierówna powierzchnia i szary koloryt.

REZULTATY:
skóra może zacząć się złuszczać od 2 dnia po zabiegu, jeżeli złuszczanie występuje jest bardzo delikatne
silnie wygładza zmarszczki mimiczne już w trakcie trwania zabiegu
powoduje rozkurcz mięśni, przez co delikatnie unieruchamia mimikę wygładzając utrwalone zmarszczki mimiczne
rozjaśnia skórę i przebarwienia.

CZĘSTOTLIWOŚĆ:
seria: 6 zabiegów co 7-10 dni, dwa razy w roku
po zakończeniu serii przy skórze skłonnej do powstawania zmarszczek mimicznych sugerowane jest wykonywanie zabiegu 1 raz w miesiącu.

UWAGI:
peeling całoroczny, pod warunkiem nie opalania skóry i występowania odpowiednich temperatur
peeling również na okolicę oczu
peeling również dla skór naczyniowych.

 

 


 

 

 

 

 

 

LIPID CONTROL DERMAQUEST
Z KWASAMI LINOLOWYM, FERULOWYM I DZIESIĘCIOMA OLEJAMI ROŚLINNYMI


Zabieg Lipid Control Dermaquest to specjalistyczna kuracja terapeutyczna oparta na selektywnych składnikach przywracających równowagę hydrolipidową skóry i jej optymalne pH.
W celu wzmocnienia cementu międzykomórkowego zabieg Lipid Control Dermaquest wykorzystuje kwas linolowy zapewniający integralność komórek bariery skórnej. Zastosowanie kwasu linolowego pomaga przywrócić komfort skórze suchej, odwodnionej, wrażliwej i atopowej.  
Przyspiesza procesy regeneracyjne naskórka i chroni skórę przed niekorzystnym działaniem  czynników wysuszających i odwadniających. Dzięki komórkom macierzystym ze ślazu dzikiego, bluszczu, gardenii, róży i szarotki alpejskiej terapia wpływa na przeciwdziałanie oznakom starzenia i poprawę fizjologicznych procesów naprawczych skóry. Kwas ferulowy zapobiega powstawaniu przebarwień, rumienia, a także opóźnia procesy starzenia się skóry. Udział ekstraktu Acmella Oleracea, nazywanego „ziołowym botoksem” działa mikorelaksacyjnie, spłyca zmarszczki i energetyzuje skórę. 
Zabieg Lipid Control Dermaquest został wzbogacony o relaksacyjny masaż, wykorzystujący naturalne składniki odżywcze. Aż dziesięć organicznych olejów (jojoba, abisyński, arganowy, słonecznikowy, baobabu, rokitnika, ogórecznika, jaśminowy, z nasion konopi siewnych, z owoców dzikiej róży) intensywnie odbudowuje i uelastycznia skórę, pozostawiając ją jedwabiście gładką i pełną blasku.

WSKAZANIA:
skóra sucha, bardzo sucha, spierzchnięta
skóra odwodniona
skóra atopowa, nadwrażliwa
skóra skłonna do rumienia i egzemy
utrata elastyczności skóry i zmarszczki mimiczne
szary i ziemisty koloryt skóry
po kuracjach farmakologicznych wysuszających skórę (po chemio i radioterapii, po leczeniu sterydowym).

REZULTATY:
poprawa stanu ochronnej bariery naskórkowej
poprawa struktury skóry i mocne wygładzenie
redukcja stanu zapalnego w AZS
silne odżywienie, uelastycznienie skóry
wyraźne rozświetlenie i wyrównanie kolorytu
intensywne nawilżenie i pozbycie się oznak zmęczenia
relaksacja mięśni mimicznych twarzy
pozbycie się szorstkości skóry.

CZĘSTOTLIWOŚĆ:
seria: 6 zabiegów co 10-14 dni, dwa razy w roku.

UWAGI:
zabieg całoroczny
zabieg rekomendowany między peelingami chemicznymi Dermaquest
zabieg może być wykonywany u kobiet w ciąży (od II trymestru) oraz w okresie laktacji.

RETINOL STEM CELL FRAX DERMAQUEST
MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA Z CZYSTYM RETINOLEM I KOMÓRKAMI MACIERZYSTYMI


Zabieg Retinol Stem Cell Frax Dermaquest został stworzony z myślą o skórach pozbawionych jędrności, elastyczności, z widocznymi oznakami starzenia, a także w trosce o skóry problematyczne oraz posiadające rozstępy i blizny. W celu zainicjowania i wspomagania procesów regeneracji, zabieg łączy technologię mikronakłuwania z zaawansowanymi technologicznie składnikami aktywnymi.

 

Wysokoskoncentrowany czysty retinol aktywuje syntezę kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, przez co znacząco spłyca zmarszczki i linie. Retinol, to wielofunkcyjna substancja remodelująca, która bardzo silnie pojędrnia skórę i wygładza jej powierzchnię. Skuteczność zabiegu zwiększa zastosowanie silnie zagęszczającego, beziniekcyjnego wypełniacza - Neodermylu®. Stymuluje on odnowę włókien strukturalnych, redukując zmarszczki nawet o 15% już w trakcie 20 pierwszych dni kuracji. Ten innowacyjny peptyd istotnie wpływa również na spłycenie rozstępów i blizn potrądzikowych.

 

Zabieg dostarcza skórze niezbędną do przebudowy dawkę witaminy C, w połączeniu z kwasem ferulowym, dzięki której remodeling skóry przebiega prawidłowo. Dopełnieniem terapii jest wykorzystanie komórek macierzystych o podwójnym potencjale, pozyskiwanych zarówno naturalnie jak i biotechnologicznie. Ich udział ma zastosowanie w działaniu przeciwzapalnym i poprawiającym fizjologiczne procesy naprawcze skóry. W celu wzmocnienia cementu międzykomórkowego Retinol Stem Cell Frax Dermaquest wykorzystuje kwas linolowy, który chroni skórę przed niekorzystnym działaniem czynników wysuszających i odwadniających, wyraźnie poprawiając jej kondycję.

 

Zabieg Retinol Stem Cell Frax to bardzo intensywna kuracja remodelująca, stanowiąca alternatywę dla laseroterapii ablacyjnej lub iniekcji osoczem bogatopłytkowym. Ma wymiar wielopłaszczyznowy, dlatego efektywność jest bardzo wysoka. Ze względu na mikroiniekcyjny charakter zabiegu, możliwość silnego podrażnienia i złuszczania, terapeuta powinien zalecić dedykowaną kurację przygotowującą do zabiegu jak i kurację pozabiegową.
 
WSKAZANIA:

duży spadek jędrności skóry
głębokie blizny potrądzikowe
fotostarzenie się skóry
głębokie bruzdy i zmarszczki
rozstępy.

REZULTATY:
skóra zaczyna się złuszczać od 2 dnia po zabiegu, złuszczanie na poziomie umiarkowanym do intensywnego
wyrównanie powierzchni i kolorytu
znaczne rozjaśnienie przebarwień i poprawa struktury skóry
poprawa jędrności i elastyczności
spłycenie blizn potrądzikowych.

CZĘSTOTLIWOŚĆ:
seria: minimum 6 zabiegówco 14-30 dni, dwa razy w roku.

UWAGI:
nie należy stosować u skór naczyniowych i wrażliwych
zabieg sezonowy od września do kwietnia
należy wykluczyć wszystkie przeciwwskazania do wykonywania mezoterapii mikroigłowej
nie należy stosować u osób uczulonych na retinol

1.png
4.png
2.png
3.png
bottom of page