FIBRYNA INIEKCYJNA

I-PRF to iniekcyjna fibryna bogatopłytkowa, która zawiera bardziej skoncentrowane płytki krwi niż PRP, czyli osocze bogatopłytkowe.

 

Obecne w niej wysokie stężenie komórek macierzystych korzystnie wpływa na proces regeneracji skóry, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie spektakularnych efektów leczniczych. Substancja wykorzystywana jest przede wszystkim w celu

 

  • wygładzenia zmarszczek,

  • poprawy gęstości oraz napięcia skóry,

  • przyspieszenia jej regeneracji, 

  • zminimalizowania procesu męskiego łysienia.

 

Fibryna używana jest nie tylko w zakresie medycyny estetycznej oraz chirurgii plastycznej, ale także w stomatologii czy ortopedii.

PRF stanowi najnowszej generacji koncentrat płytek krwi. Autologiczna fibryna pozyskiwana jest z krwi pacjenta, która zostaje odwirowana za pomocą specjalnie przystosowanej do tego wirówki. Proces ten jest niezwykle prosty, a technika stosowana w celu otrzymania fibryny stworzona została przez profesora Choukrouna.

 

W porównaniu do PRF, jeszcze bardziej skoncentrowane płytki krwi zawarte są w iniekcyjnej fibrynie bogatopłytkowej (i-PRF), która zawiera również wysokie stężenie mezynchemalnych komórek macierzystych. Działanie autologicznej fibryny opiera się na stopniowym uwalnianiu czynników wzrostu przez płytki krwi, co stanowi istotny element procesu regeneracji skóry, której komórki dopiero wówczas rozpoczynają produkcję receptorów niezbędnych do osiągnięcia najlepszych efektów leczniczych.