top of page

Światłoterapia LED - czyli paleta barw leczniczych

Starzenie się skóry jest nieuniknionym procesem, z którym musimy się zmierzyć w ciągu życia. Jednak coraz więcej osób szuka skutecznych metod, aby opóźnić ten proces i zachować młody wygląd jak najdłużej. Jednym z obiecujących rozwiązań, które zyskuje na popularności w medycynie estetycznej, jest terapia światłem LED, a to tylko jedna z dziedzin, w której zbadano pozytywny efekt stosowania terapii światłem. Badania naukowe potwierdzają, że terapia LED jest efektywną metodą wspomagającą gojenie się ran skóry. Ponadto, terapia LED znana jest z zdolności do odmładzania skóry, leczenia trądziku, zmniejszania stanów zapalnych oraz zwiększania mikrokrążenia. Efekty biologiczne promowane przez tę terapię obejmują zmniejszenie liczby komórek zapalnych, zwiększoną produkcję fibroblastów, stymulację tworzenia naczyń włosowatych oraz zwiększoną syntezę kolagenu. Terapię można stosować samodzielnie ale także w połączeniu z innymi zabiegami, co pomaga spotęgować i przyspieszyć efekty zabiegowe.


Początki terapii LED miały miejsce w dziedzinie weterynarii, ale inspirację dla zastosowań terapeutycznych w leczeniu ludzi dostarczyły badania prowadzone przez NASA. Technologia LED została pierwotnie opracowana przez NASA w celu zwiększenia wzrostu roślin w warunkach kosmicznych. Okazało się, że światło LED może także przynosić korzyści dla ludzkiego organizmu, zmniejszając objawy braku grawitacji u astronautów i przyspieszając proces gojenia się ran.


Technologia LED rewolucjonizuje podejście do terapii skórnych problemów. Dzięki możliwości naświetlania różnymi kolorami światła, leczenie staje się bardziej precyzyjne i skuteczne. Poszczególne kolory światła mają różne długości fal, co wpływa na specyficzne reakcje komórkowe. Paleta leczniczych barw oferuje szeroki zakres możliwości terapeutycznych, które są adaptowane do indywidualnych potrzeb pacjenta.


Korzyści zastosowania poszczególnych kolorów światła:

  1. Światło fioletowe: posiada właściwości antybakteryjne i stymuluje produkcję melaniny. Jest skuteczne w leczeniu trądziku i blizn potrądzikowych.

  2. Światło niebieskie: działa przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie, redukując stany zapalne skóry. Jest skuteczne w leczeniu trądziku pospolitego i trądziku różowatego.

  3. Światło żółte: wspomaga procesy regeneracyjne skóry, zwiększając syntezę kolagenu i elastyny. Jest skuteczne w redukcji rumienia, plam wątrobowych i pierwszych oznak starzenia.

  4. Światło czerwone: przyspiesza metabolizm komórkowy, stymuluje produkcję kolagenu i elastyny oraz przyspiesza gojenie ran. Skutecznie redukuje zmarszczki i przebarwienia.

  5. Światło pomarańczowe: działa synergistycznie z kolorem żółtym i czerwonym, przyspieszając metabolizm komórkowy i stymulując energię skóry.

  6. Światło zielone: ma działanie kojące i łagodzące, skutecznie redukuje obrzęki i poprawia sprężystość skóry.

  7. Światło podczerwone: pobudza przemianę materii, poprawia krążenie krwi i przyspiesza procesy gojenia się skóry.


Terapia światłem LED opiera się na łączeniu wielu kolorów światła, aby osiągnąć synergistyczne efekty lecznicze. Badania kliniczne pozwoliły opracować dedykowane programy terapeutyczne, uwzględniające optymalne kombinacje świateł i długości naświetlania dla różnych schorzeń skórnych. Każdy pacjent może otrzymać spersonalizowaną i efektywną pomoc w walce ze swoimi problemami skórnymi. Jej wszechstronne zastosowanie, brak efektów ubocznych oraz trwałe rezultaty sprawiają, że jest coraz bardziej popularna w dziedzinie medycyny estetycznej.


Terapia światłem LED ma również zastosowanie w leczeniu różnych schorzeń medycznych. Na przykład, w dermatologii, jest wykorzystywana do leczenia łuszczycy, łagodzenia objawów egzemy oraz przyspieszania gojenia ran. W stomatologii, terapia światłem LED może być używana do aktywacji żelu wybielającego w zabiegach wybielania zębów, zapewniając szybsze i skuteczniejsze rezultaty.


W naszym Instytucie pracujemy wykorzystując lampę Celluma, która oprócz medycznej certyfikacji CE została zatwierdzona także przez amerykańską FDA. Jest to gwarancją, że urządzenie zostało sprawdzone pod kątem skuteczności i bezpieczeństwa.Życzę udanego tygodnia,

Aneta

22 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page